wydarzenia

Pokaz dyplomowy MSKPU 2015

3/20/2015Martiarti

Przygotowałam dzisiaj dla Was fotorelację z pokazu dyplomowego MSKPU. Galę prowadzili Ada Fijał i Mateusz Szymkowiak, pojawiło się mnóstwo znaczących osób z branży, a na koniec zagrała również tegoroczna dyplomantka- Margaret. Przygotujcie się na dużą ilość zdjęć:)

 Sylwia Muranowicz- romantyczna kolekcja, przyjemne kolory i ładne printy. Podoba mi się też tiulowa siatka na oczach, bardzo efektowny zabieg.
Katarzyna Karwowska - tutaj dużo się dzieje, bardzo ciekawe połączenia kolorystyczne. Najbardziej podoba mi się kolorowe futro, które wystąpiło w kolekcji w różnych odcieniach, dodatkowo różowe oświetlenie towarzyszące kolekcji podczas pokazu fajnie podbiło całość.
Anita Żmurko- Sieradzka- kolekcja awangardowa, nietuzinkowa i intrygująca. Na uwagę zasługują okrycia głowy, które dodają całkowitego szaleństwa.
Małgorzata Skibińska- interesujące działania na tkaninie, ukośne cięcia i przeszycia. Projektantka użyła nowoczesnych materiałów i pianek.
Karolina Filip- jedna z moich ulubionych kolekcji- ciekawe zbudowanie objętości i ładne połączenia kolorystyczne, a do tego dzianina z dużymi oczkami. Cudo!
Małgorzata Matera i Marta Koczara to projektantki, które stworzyły elementy awangardowe połączone z elegancją nadającą się do noszenia na co dzień. Wyróżnia się suknią, czy bolerkiem z balonów (?). Wygląda to intrygująco i niebanalnie.
Zuzanna Kwapisz- kolejna piękna kolekcja, chyba najbardziej nagrodzona tamtego wieczoru. Rzeczywiście jest co chwalić- szara sukienka łączy prostotę i ciekawy design, a płaszcze, czy kurtka dzięki geometrycznym cięciom i ozdobnym listwom tworzą niepowtarzalne sylwetki.
Hubert Kołodziejski- bardzo udane męskie sylwetki. Szczególnie spodobały mi się białe plisowane spodnie, myślę, że sprawdziłyby się także w wersji dla kobiet ;) Kominiarka natomiast jest zabawnym i spójnym elementem z inspiracją do kolekcji.
Aleksandra Liszewska- rozbielona kolorystyka, dużo dzianin i akcesoriów. Płaszcz z powyższego zdjęcia spodobał mi się najbardziej ze względu na ciekawy kształt wyłogów.
Aleksandra Woronowska - cudne kurtki- połączenie wielokolorowej dzianiny z pikowaniem i tkaniną w pepitkę to genialne połączenie.
Agata Gnaś- kolekcja nosi tytuł ,,Etat'' i gdy pojawiła się na wybiegu, od razu zachwyciła. Piękne, proste formy urozmaicone wzorzystymi tkaninami.
Dominika Zubiel- kolekcja męska z patchworkiem i frędzlami.Projektantka użyła także drewnianych elementów doszytych np. do tshirtu.
Natalia Pomorska- prostota i ciekawe cięcia.
Zanim zobaczyłam pokaz, Natalia Kopiszka skradła moje serce tymi cudnymi nadrukami, które mignęły mi wcześniej gdzieś w internecie. Czekałam z niecierpliwością i się nie zawiodłam. Zdradzę Wam, że udało mi się obejrzeć z bliska tkaniny na backstagu- unikatowe, piękne i wysokiej jakości. Zdecydowanie mój nr 1.
Moja ulubiona sylwetka z pokazu Eweliny Ziemek to ta z przezroczystą spódnicą. Góra jest świetnie uszyta, bardzo ciekawe manipulacje tkaniną.

Podczas wydarzenia można było obejrzeć także wystawę prac najlepszych absolwentów kostiumografii.

You Might Also Like

2 komentarzy

Thank you for comment ;-)
***
Jeśli jesteś anonimem-proszę, podpisz się imiennie ;-)

recent posts

Contact