blog o modzie blog o szyciu

Trend alert: pom pom charms- DIY

4/11/2015Martiarti

 Jakiś czas temu projektanci oprócz tworzenia kolekcji co sezon, postanowili wzbogacić ofertę o akcesoria przypinane do torebek. Uważam, że to bardzo fajny pomysł, ponieważ breloki Fendi to zabawne pompony przypominające maskotki, a nawet owoce jak u Dolce&Gabbana. Jeśli chcecie stworzyć coś podobnego, co odświeży wygląd torebek, to bardzo Was zachęcam! Zrobienie jednego pompona to zaledwie kilka minut, a ciekawy dodatek posłuży Wam jak długo będziecie chciały :) 

Do wykonania potrzebujecie kawałek sztucznego futerka, ja wykorzystałam niepotrzebny kołnierz od kurtki i kawałek, który znalazłam w lumpeksie. Do tego nici, igłę, trochę waty, kawałek rzemyka/tasiemki i metalowy element do zaczepiania- ja rozmontowałam stary brelok. 
Poniżej mała instrukcja:)
1. Po lewej stronie futerka rysujemy koło o promieniu 10 cm, mój drugi pompon ma promień = 4cm. Następnie wycinamy.
2.Po lewej stronie drobno fastrygujemy nitką podwójnie złożoną. Przy tym kroku należy zwrócić uwagę, by wbijać się igłą tak, by ścieg nie był widoczny na warstwie futrzanej.
3.Marszczymy powstały ścieg i wypełniamy środek pompona watą. 
4.Końcówkę rzemyka wkładamy do pozostałej dziurki, wszystko razem zaszywamy. Pozostaje już tylko doczepić pompony do zapięcia :)

You Might Also Like

0 komentarzy

Thank you for comment ;-)
***
Jeśli jesteś anonimem-proszę, podpisz się imiennie ;-)

recent posts

Contact