fashion design fashion projects

Projektowanie Ubioru na zajęciach z duetem Paprocki & Brzozowski

5/17/2015Martiarti

Dzisiaj podzielę się z Wami tym, co musiałam wykonać tydzień temu na zaliczenie seminarium z projektowania ubioru z duetem Paprocki & Brzozowski.
Powyższe zdjęcie otrzymałam od projektantów i miało ono stać się inspiracją do stworzenia mini kolekcji w postaci rysunków i 1 upiętej sukienki. Niestety rysunki zostały w Warszawie, więc pokażę jedynie upięcie. Skupiłam się na falbanach, zakładkach i czarnej wstążce ze zdjęcia.
PRZÓD
TYŁ
Kolejne zadanie wymagało dużej kreatywności, ponieważ z surówki o wymiarach 1,5m x 1,5m musiałam upiąć sukienkę tak, by nigdzie jej nie rozcinać, nie rozdzierać. Sukienka musiała mieć też jakiś rękaw/ ramiączko, by można było swobodnie załozyć ją i zdjąć z manekina. Kolejnym krokiem było uszycie sukienki w tradycyjny sposób, czyli z użyciem nożyczek, inspirując się modelem z surówki. Nie musiała być to jednak kopia, więc zmodyfikowałam nieco drugi model.
PRZÓD
BOK
TYŁ
Poniżej sukienka inspirowana upięciem. Lepiej wyglądałaby na człowieku, ale aktualnie nie mieszczę się w tak mały rozmiar i nie znalazłam także odpowiedniej modelki na czas, więc pozostają zdjęcia na manekinie ;)

PRZÓD
TYŁ
DETAL
Na samych zajęciach wykonywaliśmy także 2 inne zadania, ogólnie mogę powiedzieć, że duet Paprocki & Brzozowski jest bardzo sympatyczny, dawali nam pomocne uwagi w trakcie wykonywania ćwiczeń, zajęcia te były jednymi z najlepszych jakie odbyłam w szkołach, bardzo inspirujące, pokazujące nowe drogi myślowe i projektowe :)


You Might Also Like

6 komentarzy

 1. Drugie upięcia z surówki genialne, podobają mi sie te marszczenia! Jak można się dostać na takie zajęcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest tak jakby przedmiot u mnie w szkole, dla uczniów II roku ;)

   Usuń
 2. Pierwsza jest znakomita, widać inspiracje i to wycięcie z tyłu <3 Z powodu wycięcia i marszczenia bardzo podoba mi się druga sukienka tylko upięta, znakomicie sobie poradziłaś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga sukienka jest genialna! Ja uwielbiam upinac na manekinie, daje mi to wieksze pole to popisu i wyobrazni niz szkicowanie. Zazdroszcze takich zajec z P&B :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie

  http://www.iamemilia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ci zazdroszczę takich zajęć :)

  OdpowiedzUsuń

Thank you for comment ;-)
***
Jeśli jesteś anonimem-proszę, podpisz się imiennie ;-)

recent posts

Contact