przeróbka ubrania

DIY idea: off the shoulder blouse

8/24/2015Martiarti


 Tak jak obiecałam, dzisiaj przerabiamy koszulę z TEGO posta :)

 Tym razem do przeróbki potrzebujecie:
  • starą za dużą koszulę 
  • nożyczki
  • maszynę do szycia lub igłę z nitką
  • gumkę lub wstążkę/ sznurek
Macie wszystkie rzeczy z listy? To zaczynamy!
Ta przeróbka należy do szybkich, więc polecam ją każdej z Was, jeśli jeszcze nie znalazłyście idealnej bluzki odsłaniającej ramiona. U mnie koszt całości wyniósł ok. 5zł, więc myślę, że warto :)

  1. Połóż koszulę na płasko i zaznacz linię tak jak na poniższym rysunku. Dwie uwagi: nie rysuj tej linii zbyt nisko, bo bluzka będzie zjeżdzać, zwróć szczególną uwagę na rękawy, ja ścięłam je minimalnie. Koszula, którą przerabiacie musi być na Was za duża, bo później nie da się jej zmarszczyć i nie powstanie zamierzony efekt.
  2. Ścięta góra? Ok, teraz powstały lekko strzępiący się brzeg podwijamy do wewnątrz dwa razy, i przeszywamy, tak by powstał tunel. Zostaw kawałek niezszyty, tędy wsuniemy gumkę. Szerokość tunelu powinna być zbliżona do szerokości gumki, którą później włożycie w środek. Jeśli gumka ma szerokość np. 2cm, to nalepiej zrobić tunel o 3mm szerszy. Za szeroki sprawi, że będzie się ona przekręcać w środku, co przy użytkowaniu jest irytujące i nieładnie wygląda.
  3. Mamy tunel z otworkiem ;) Wciągamy gumkę do wnętrza tunelu, najwygodniej zrobić to za pomocą agrafki. Teraz wystarczy złapać za dwa końce gumki i zszyć ją porządnie na maszynie, a następnie zaszyć otwór w tunelu, który wcześniej specjalnie zostawiliśmy.
Wiem, że znacznie łatwiej byłoby to wytłumaczyć na zdjęciach, ale przypadkiem skasowałam je z aparatu :( Dajcie znać, czy instrukcja jest czytelna i czy zamierzacie wykonać coś podobnego w domu :) Możecie też pochwalić się mailowo lub oznaczyć mnie na instagramie, czy facebooku link znajdziecie po prawej stronie bloga. Chętnie zobaczę Wasze przeróbki, do dzieła :) !You Might Also Like

8 komentarzy

Thank you for comment ;-)
***
Jeśli jesteś anonimem-proszę, podpisz się imiennie ;-)

recent posts

Contact