featured inspiracje miesiąca

Inspiracje lutego

3/01/2018MartiartiKolejny miesiąc 2018 roku za nami, dzisiaj podzielę się z Wami tym, co mnie zaciekawiło,zainspirowało i co wypełniało mój czas w lutym.

Berlin- w minionym miesiącu udało mi się wyskoczyć na kilka dni do Berlina. Bardzo lubię tamtejszą architekturę i klimat. Odwiedziliśmy kilka pysznych miejsc, naładowałam baterie i złapałam kilka inspiracji na nadchodzącą wiosnę. Mam nadzieję, że wrócę tam ponownie gdy zrobi się cieplej, ponieważ każda pora roku nadaje inną atmosferę temu miejscu.

Pierwszy numer polskiego Vogue- duży, ważny krok dla mody w Polsce. Okładka ma swoich zwolenników i przeciwników. Mi osobiście bardzo podoba się cały zamysł i widzę tam wiele ukrytych symboli. Wnętrze jest równie obiecujące, przeczytałam na razie jedynie trzy artykuły, ale chętnie kupię kolejny numer.Nurt no waste i butelka filtrująca- o no waste słyszałam już bardzo dawno, ale dopiero teraz przyjrzałam się temu nieco bliżej. Warto zdać sobie sprawę z tego jak zaśmiecamy na co dzień naszą planetę i spróbować wprowadzić małe kroki ku zmianie. W związku z tym, korzystając z promki w Rossmannie, uzbroiłam się w samofiltrującą butelkę Dafi. Ograniczę w ten sposób ilość kupowanego i zużytego plastiku potrzebnego do wyprodukowania butelek z wodą mineralną. W promocji były także filtry do tej butelki, które trzeba wymieniać co miesiąc, więc również je zakupiłam. Mam teraz spokój na dłuższy czas. Po prawie tygodniu użytkowania muszę powiedzieć, że to najlepiej wydane pieniądze w ostatnim czasie. Jeśli chcecie, bym zgłębiła bardziej ten temat na blogu, dajcie znać :)

Książka ,,Śniadania świata'' Beaty Pawlikowskiej- od zawsze mam ogromny problem z kompozycją śniadania. Powód jest banalnie prosty- tradycyjne sniadanie typu: chleb/ bułka+ masło + wędlina/ser nigdy mi nie smakowało, a dodatkowo starając się unikać wyrobów mięsnych oraz odzwierzęcych miałam ogromny problem co by tu zjeść na najważniejszy posiłek dnia... Oczywiście znalazłam swoje zamienniki, ale zaczęły mnie nudzić, dlatego gdy zobaczyłam tę książkę uznałam, że muszę ją mieć. Co więcej łączy ona motyw podróży, a ja podróże kocham miłością jak na razie nieodwzajemnioną, więc chociaż tutaj będąc na miejscu mogę spróbować innych smaków i kompozycji smakowych, przenieść się w moja małą podróż.

Fashion Week- jesli śledzicie Instagramy topowych polskich (i nie tylko) blogerek, to dobrze wiecie, że trwają obecnie tygodnie mody z pokazami na rok do przodu. To fantastyczna okazja, by przyjrzeć się propozycjom wielkich domów mody, wyłapać pasujące nam elementy i już teraz wplatać je do garderoby lub zaplanować uszycie czegoś zgodnego z trendami i naszym gustem. Dla mnie to zawsze niesamowite morze inspiracji.

Dzisiaj lub jutro wysyłam kolejny, miesięczny kalendarz z moją ilustracją. Jak zwykle mam delikatne opóźnienie, ale powiedzmy, że po prostu luty był zbyt krótki :D Jeśli jesteście ciekawe jak będzie wyglądała wiosenna odsłona, to koniecznie zapiszcie się na mój newsletter, poprzez który wysyłam co miesiąc link do tego dodatku, totalnie za darmo. W zakładce Newsletter u góry bloga możecie zobaczyć jak wyglądały poprzednie edycje :)

A co Was zainspirowało w lutym? Podzielcie się ciekawymi linkami z sieci i nie tylko :)

You Might Also Like

1 komentarzy

Thank you for comment ;-)
***
Jeśli jesteś anonimem-proszę, podpisz się imiennie ;-)

recent posts

Contact