Wakacyjny Kurs Szycia, Lekcja 2: Jak uszyć poduszeczkę na szpilki?

Martiarti
4 komentarze

Poćwiczyłaś szycie po łuku przez ostatni tydzień, tak jak namawiałam Cię w lekcji pierwszej? Jeśli tak, uszycie poduszeczki na szpilki zajmie Ci niewiele czasu. Wiem, że można stworzyć ciekawszy model, ale chciałam byś nie zraziła się początkiem, dlatego instrukcja jest łatwa, szybka i mam nadzieję przyjemna. Mój model zakładam jak pierścionek, bo tak mi wygodniej, ale Ty możesz zrobić go typowo na nadgarstek lub też umieścić gotowe dzieło przy maszynie. 

Zaczynamy od nawleczenia maszyny, co umiesz zrobić już po LEKCJI 1, następnie dobieramy parametry:

1.Szycie ściegiem prostym
2.Szycie maksymalnie przy brzegu (ustawienie igły). Ty nie musisz tego robić, możesz zostawić standardowe ustawienie, ja miałam małe zapasy na szew, dlatego musiałam szyć przy brzegu.
3. Gęstość ściegu między 2/ 2,5

Do wykonania poduszeczki potrzebujesz kawałek nierozciągliwej bawełny, watę i kawałek gumki.  W późniejszym etapie przyda się także igła z nitką.

Wytnij dwa kółka o wymiarach jakie będą pasowały do Twojego nadgarstka. Weź pod uwagę zapasy na szwy.

Zmierz nadgarstek i utnij potrzebna ilość gumki. Przymocuj dwa końce do jednego z kółek (do jego prawej strony). Teraz czas na zamocowanie gumek, czyli ich przyszycie.

Przyłóż kółka prawą strona do prawej, możesz przypiąć dla wygody.

Szyj idealnie po łuku, powoli i dokładnie. Zostaw jednak nieprzeszytą przestrzeń po obu końcach (ok 2 cm). Będzie potrzebna do przewrócenia materiału na prawą stronę.

Gotowe przeszyte koło można ponacinać na szwach (prostopadle do szwu), następnie przewracamy na drugą stronę.

Wypychamy mocno watą. Musisz zrobić to naprawdę mocno, by później nie kłuć sobie ręki.

Ostatni etap to zaszycie dziury, przez którą przewracałaś materiał i wpychałaś watę.

Udało się! Stworzyłaś swój pierwszy projekt na maszynie!
Mam nadzieję, że dzięki własnej poduszeczce na szpilki szycie będzie dla Ciebie jeszcze milszą przygodą 🙂

4 komentarze
0

Sprawdź też:

4 komentarze

Nataliaszyje 17 lipca 2016 - 18:56

Bardzo lubię takie cykle, o szyciu , konkrety . Więc z chęcią podejrzę co tutaj w tej tematyce jeszcze stworzysz 🙂 Poduszeczkę na szpilki to uszyłam już co prawda wieki temu, ale nie zaprzeczam, że jest to fajna rzecz, którą warto uszyć zwłaszcza na samym początku przygody z szyciem.

odpowiedz
Anonimowy 18 lipca 2016 - 22:12

Dopiero zaczynam swoją przygodę z szyciem i chciałam się spytać, gdzie można kupić dobre nici do maszyny. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂

odpowiedz
Martiarti 21 lipca 2016 - 12:23

Polecam polskie nici np. Astra, są bardzo dobre i u mnie cenowo najkorzystniejsze. Jeśli chodzi o konkretne miejsce,to oczywiście pasmanterie 😉 czasami można znaleźć w supermarketach cały zestaw we wszystkich kolorach tęczy, ale zazwyczaj są kiepskie jakościowo i zrywają się podczas szycia, co jest mega wkurzające 😉

odpowiedz
Pomysł na szycie 22 lipca 2016 - 08:33

Bardzo dokładny opis i świetne zdjęcia! Z pewnością początkujące osoby poradzą sobie świetnie z szyciem takiej poduszeczki 🙂

odpowiedz

Zostaw Komentarz

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuję Przeczytaj więcej