O mnie

Martiarti

 

 

 

 

 

 

Witaj na moim blogu!

 

Mam na imię Martyna i uwielbiam piękne, unikatowe rzeczy. Z tej miłości zrodziła się pasja do tworzenia własnych ubrań. Na początku nie było łatwo – każdy szew był krzywy, plątały się nici, a uszyte wtedy rzeczy szybko lądowały w koszu. Proszę, pamiętaj o tym patrząc na moje obecne efekty i absolutnie nie poddawaj się, jeśli Twoja kolejna uszyta sukienka wciąż nie leży idealnie – kiedyś będzie! (a ja postaram się Ci w tym pomóc).

 
 
 
 
 
 

 

Moja historia

Wszystko zaczęło się już w przedszkolu, gdy zamiast dresu wybierałam szałowe kreacje i brokatowe lakierki. Współczuję mojej mamie, bo miała ze mną trzy światy. Od zawsze czułam potrzebę wyróżnienia się z tłumu, chętnie eksperymentowałam i próbowałam nierzadko dziwnych połączeń. W gimnazjum zaczęłam pierwsze przeróbki ubrań znalezionych w lumpeksie, jednak z krawiectwem nie miało to nic wspólnego. W czasach liceum dalej ubierałam się w lumpeksie i korzystałam z bogactwa szafy mojej mamy. To wtedy nauczyłam się doceniać rzeczy vintage i zobaczyłam jak wielki mają potencjał. Stylizacja stała się moją ogromną pasją,ukończyłam kurs Osobistej Stylistki w Akademii Wizerunku OSA. Brałam także udział w wielu konkursach, a tym, który szczególnie utkwił mi w pamięci był organizowany przez magazyn Avanti, gdzie nagrodą było 10 tys złotych na zakup ubrań i akcesoriów. Brzmi super, prawda? To była niesamowita przygoda, która dodała mi wiatru w żagle. uznałam wtedy, że stylizacja to dla mnie za mało i postanowiłam zrobić kolejny krok w kierunku bardziej świadomego ubierania się.
Tuż po liceum zaczęłam naukę konstrukcji odzieży, szycia i materiałoznawstwa, a dwa lata później zdałam egzamin państwowy zdobywając tytuł Technologa Odzieży. Jako, że bardziej interesowała mnie zawsze artystyczna strona, kolejnym krokiem było rozpoczęcie nauki w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie, gdzie obroniłam dyplom z Projektowania Odzieży. Moja kolekcja dyplomowa została nagrodzona stażem u Mariusza Przybylskiego oraz Wearso.organic, a także publikacjami na stronach: Lamode.info, Harelblog.pl, FashionBiznes.pl a także publikacją na łamach czerwcowego Elle.
 

O blogu:

To miejsce powstało w maju 2009 roku i nie przypuszczałabym, że aż tak mnie wciągnie. Na początku publikowałam tu jedynie stylizacje, z czasem zaczęły pojawiać się też pierwsze rysunki żurnalowe, konstrukcje i odszyte projekty. Jedne były koślawe, inne jeszcze gorsze, ale nie poddawałam się, cały czas pracując nad warsztatem. Gdy pomyślę w jakich warunkach wtedy tworzyłam ( na małym kuchennym stole lub podłodze), jestem niesamowicie szczęśliwa posiadając dzisiaj własną pracownię. Podczas wieloletniego blogowania nauczyłam się wielu rzeczy, ale jednocześnie starałam się podzielić tym, co już umiem i sama wypracowałam. Stworzyłam Kurs Szycia dla początkujących, który możesz znaleźć w menu u góry strony. Wiem, że to jedna z ulubionych publikacji czytelników, dlatego serdecznie Ci ją polecam.

W 2016 roku strona Martiarti.pl została Szyciowym Blogiem Roku, a nieco później zostałam laureatką najważniejszego krawieckiego konkursu w Polsce – Złote Nożyce 2018. Oprócz bloga prowadzę także profil na Facebooku oraz Instagramie, a także wysyłam newslettery z ciekawostkami. Jeśli chcesz dołączyć do naszej społeczności, koniecznie zajrzyj w te miejsca i rozważ zapisanie się na mój newsletter.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuję Przeczytaj więcej