Zacznij tutaj!

Martiarti

Witaj w kreatywnej przestrzeni!

Cieszę się, że tu trafiłaś (lub trafiłeś, choć w większości czytelnicy bloga to kobiety. Nie czuj się więc proszę urażony, że w postach zwracam się właśnie do nich).  Skoro już tu jesteś, chciałabym ułatwić Ci poruszanie się po stronie tak, byś mogła znaleźć na niej wszystko, co Cię interesuje. Zakładka Zacznij tutaj! to instrukcja poruszania się po tej stronie. 

W prawym górnym rogu bloga znajdziesz lupkę, dzięki której wyszukasz interesujące Cię rzeczy. Polecam jednak przeglądanie treści używając do tego górnego menu pogrupowanego na kategorie. Znajdziesz tam:

  •  Kurs Szycia dla początkujących, dzięki któremu pewnie postawisz swoje pierwsze szyciowe kroki, sprawdzisz czy to hobby dla Ciebie i stworzysz swoją pierwszą bawełnianą torbę, t-shirt, spódnicę, a nawet sukienkę!

Pod hasłem SZYCIE  znajdziesz:

  • Recycling / Upcycling, a więc zamianę na coś totalnie innego zalegających na dnie szafy ubrań i tekstyliów, np. sukienka z prześcieradła (recycling)  oraz upcycling (zamianę np. starej nudnej sukienki na nową, o interesującym fasonie). Do przeróbek używam nieużywanych przeze mnie lub moich bliskich ubrań, prześcieradeł, zasłon. Wykorzystuję także second handy, czyli nasze polskie lumpeksy, w których wyszukuję perełki mające potencjał na coś naprawdę szałowego.

         Jeśli interesuje Cię ta tematyka, to koniecznie muszę polecić Ci kilka moim zdaniem najlepszych wpisów z tej kategorii:

          – recycling prześcieradła na sukienkę  – TUTAJ

          – przeróbka narzutki z lumpeksu na sukienkę – TUTAJ

          – przeróbka spódnicy na top na jedno ramię – TUTAJ

  • Tutoriale szyciowe i DIY, a więc instrukcje szycia krok po kroku. Znajdziesz tam pomysły bardzo łatwe do wykonania, a także bardziej rozbudowane instrukcje szycia.

         Polecam sprawdzić szczególnie te wpisy:

        – torebka DIY – TUTAJ

        – tutorial : Jak postrzępić jeansy – TUTAJ

        – tutorial : Jak uszyć scrunchie? – TUTAJ

  • Moje projekty to kategoria, w której możesz zobaczyć zaprojektowane, skonstruowane i uszyte w całości przeze mnie ubrania. Dzielę się tam moimi rysunkami, założeniami, inspiracjami i trudnościami podczas tworzenia wykrojów, doboru tkanin, czy szycia.

        Najbardziej dumna jestem z tych wpisów:

        – sukienka bożonarodzeniowa – TUTAJ

        – sukienka dzianinowa – TUTAJ

        – bluzka z wiązaniem – TUTAJ

  • Uszyłam z gotowego wykroju zawiera rzeczy uszyte na podstawie dostępnych wykrojów. Często jednak dokonuję zmian, by model jak najbardziej dopasować do własnych preferencji. Znajdziesz tam informacje dotyczące poprawności wykroju – czy przypisany rozmiar rzeczywiście pasuje na dedykowaną sylwetkę, czy instrukcja dołączona do wykroju była pomocna oraz jaki materiał najlepiej sprawdził się podczas realizacji.

        Najciekawsze posty z tej serii to:

       – płaszcz z wykroju The Costiumer – TUTAJ

       – lniana sukienka z wykroju Burda – TUTAJ

       – czarny golf i sztruksowa spódnica z wykroju Burda – TUTAJ

Mam nadzieję, że znajdziesz tu wiele ciekawych artykułów, które wciągną Cię w mój świat i zainspirują do sprawdzenia tej niesamowitej zajawki jaką jest szycie. Zachęcam Cię do dzielenia się swoją opinią zostawiając komentarz pod wartościowym dla Ciebie postem, ale także do bezpośredniego kontaktu, jeśli chcesz podzielić się swoimi efektami lub brakuje Ci na blogu jakiejś kategorii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie lub o historii bloga, zapraszam Cię do sprawdzenia zakładki o mnie . 

Zachęcam też do śledzenia mnie w mediach społecznościowych, a w szczególności na Instagramie, gdzie pokazuję etapy powstawania ubrań, dzielę się moimi trikami, a czasem rozterkami, bo wciąż zdarzy mi się wszyć rękaw do podkroju szyi 😀 .

                                                                                                                                             

                                                                                                                                            Martyna 🙂

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akceptuję Przeczytaj więcej